WARSZTATY CZEKOLADOWE

Wycieczki, ach te wycieczki! Wszystkie są cudowne, ale tylko jedna, wczorajsza wizyta w Czekoladowej Solidarności zapadnie naszym króliczkom w pamięć głębokim aromatem i słodkim smakiem czekolady. Gospodarzem słodkiej krainy, którą odwiedziliśmy była miła pani. Wprowadziła nas ona w tajniki wytwarzania czekolady, prowadząc przez cały długi proces jej powstawania. Przedszkolaki miały okazję położyć swoje łapki na egzotycznych owocach kakaowca, z którego to, jak przekazała nam mistrzyni czekoladowych warsztatów, wydobywa się ziarna. Dalej dzieci dowiedziały się, że odpowiednio sfermentowane, następnie wysuszone i uprażone ziarna miele się, a następnie dodaje inne, już dużo lepiej nam znane składniki – cukier, mleko, tłuszcz kakaowy, żeby finalnie otrzymać czekoladę. Nie tylko rączki i oczy naszych maluchów miały okazję cieszyć się czekoladowymi przysmakami. W trakcie wizyty zmysł węchu i smaku również brały udział w prawdziwej uczcie, podczas której dzieci miały okazję skosztować różnych rodzajów czekolad. Podczas warsztatów przedszkolaki zrobiły własne tabliczki czekolady, ozdabiając je najprzeróżniejszymi dekoracjami, wspólnie stawiały czoła zagadkom dotyczącym czekolady, aby ostatecznie otrzymać zasłużone dyplomy “Mistrza czekolady” i zabrać swoje słodkie podarki do domu.