Dzień Dentysty

W dniu 4-go marca Bajkowe Przedszkole odwiedził mile oczekiwany gość.

Tego dnia dzieci z przedszkola obchodziły Dzień Dentysty. Pani doktor bardzo ciekawie opowiadała milusińskim o technice mycia ząbków i rodzajach szczoteczek, jak również zachęcała dzieci do ograniczania słodyczy i spożywania jak najwięcej warzyw i owoców. Największym zainteresowaniem cieszył się rekwizyt przyniesiony przez panią stomatolog- model szczęki ludzkiej. Celem naszego spotkania było przybliżenie osoby dentystki oraz zmniejszenie strachu dzieci przed wizytami w gabinecie stomatologicznymi. Cała grupa dzieci została także zachęcona do kontroli ząbków. Na koniec spotkania pani dentystka rozdała wszystkim dzieciom naklejki i kolorowanki. Mamy nadzieję, że po tej wizycie przedszkolaki będą pamiętać o dokładnym myciu zębów i kontroli w gabinetach stomatologicznych.

Dziękujemy bardzo Pani Ewie Lipert za przybycie i dokładne przybliżenie wiadomości jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz o zdrowe ząbki.