Sala Edukacyjna OGNIK

W pierwszych dniach grudnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Przedszkolaki brały udział w zajęciach przeprowadzonych w interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie multimedialne filmiki oraz dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Zdobyły wiedzę na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Dzieci miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, a także zobaczyły jak strażacy przygotowują się na miejsce zdarzenia. Bardzo dziękujemy panom strażakom, którzy przeprowadzili zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!