Wycieczka do Kozłówki

Wyjazd do kozlowki

Poszukiwanie jesieni.

Gdzie można znaleźć Panią Jesień?

W mieście? Na ulicy? W lesie ?

A nasze przedszkolaki szukały jej w parku przy muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Liście, jesienne kwiaty, jeże, wiewiórki zbierające zapasy i zwierzę którego nie widzimy na co dzień, a jest mieszkańcem tego ogrodu – paw. Był też czas na zwiedzanie pałacu i zabawę na placu zabaw.

Dzieci były bardzo ciekawe tego o czym opowiadała pani przewodnik. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to jedyne na Lubelszczyźnie muzeum – rezydencja. Mieści się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym, należącym do rodzin Bielińskich i Zamoyskich. Jest to najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie z tak autentycznym, niemal kompletnym wyposażeniem. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.