16 października Sówki🦉 obchodziły, “Światowy Dzień Chleba”.Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb, słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Przedszkol16 października Sówki🦉 obchodziły, “Światowy Dzień Chleba”.Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb, słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje mąka, jak robi się chleb i na czym polega praca piekarza. Dowiedziały sie również jakie są rodzaje chleba oraz jakie składniki potrzebne są do jego wypieku. Poznały etapy pracy produkcji chleba, oglądając film edukacyjny oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem trudnej pracy wielu ludzi. Nie mogło, zabraknąć degustacji świeżego chlebka🍞🥐🥨🥖 mniamm, oraz prac związanych z tematyką Dnia Chleba.