Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W ostatnich dniach dzieci wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Pani bibliotekarka przywitała nas z wielkim uśmiechem i zaprosiła do zwiedzania. Dzieci z zainteresowaniem ruszyły między regały z najróżniejszymi książkami. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które oglądały. Miały możliwość zapoznania się z zasadami zachowania w bibliotece, dowiedziały się również, na czym polega praca pani bibliotekarki. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytanej przez panią bibliotekarkę bajki. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej.